Jak zadbać o hulajnogę?

Od kilkunastu lat rynek jest wręcz zalewany przez coraz to nowsze urządzenia elektryczne, takie jak hulajnogi czy hoverboardy. Sprzęty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród młodzieży, ale i osób dorosłych. Należy jednak pamiętać, że wszystkie tego typu urządzenia zasilane są za pomocą akumulatorów, które mają określoną żywotność. Jak o nie dbać, by posłużyły nam jak najdłużej?

Akumulator – serce hulajnóg elektrycznych i nie tylko

W większości dostępnych obecnie na rynku urządzeń elektrycznych stosowane są baterie litowo-jonowe, które są dość delikatne. Jeśli nie będą obsługiwane w odpowiedni sposób, mogą w bardzo krótkim czasie stracić swoją pojemność, a przede wszystkim długość działania. Jeszcze do niedawna stosowano akumulatory niklowo-kadmowe, które należało na samym początku całkowicie rozładować, a następnie naładować do 100%. Dzisiaj już się od tego rozwiązania odchodzi, bowiem po zakupie elektrycznej hulajnogi z akumulatorem litowo-jonowym, można ją od razu naładować i korzystać ze sprzętu do woli.

O czym pamiętać użytkując sprzęty z akumulatorem?

Przede wszystkim kluczowe jest doładowywanie sprzętu. Im częściej będziemy to robić, tym lepiej. Nawet jeśli akumulator hulajnogi wskaże wynik 80-90% energii, śmiało można go odrobinę podładować. Należy jednak pamiętać, by nie przeładowywać baterii. Jeśli po kilku godzinach bateria zostanie całkowicie naładowana, nie powinno się zostawiać jej podpiętej do prądu na cały wieczór czy noc. Wówczas fundujemy jej dodatkowe kilka godzin ładowania, co może doprowadzić do wzrostu temperatury baterii, a finalnie do uszkodzenia czy pożaru.

Dbając o akumulator hulajnogi czy innego urządzenia elektrycznego należy także nie doprowadzać do głębokiego rozładowywania, czego baterie litowo-jonowe nie tolerują. Użytkownik, który systematycznie będzie rozładowywał hulajnogę na maksymalny poziom, będzie wyjeżdżał jedynie do 50% tego, co może spodziewać się użytkownik, który będzie o baterię dbał w odpowiedni sposób.

Ważną kwestią baterii hulajnóg czy desek jest fakt, iż jej wydajność spada w niskich temperaturach. Znacznie mniejszy zasięg i moc urządzenia odczujemy wówczas, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 10 czy 15 stopni Celsjusza. Warto pamiętać także o tym, by baterię ładować w pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi jedynie kilkanaście stopni.

Producenci

BESTWAYCHICCOClementoniEPEEFisher PriceGoliathLEANToysLIONELOLittle TikesMarioinexMGAMotusNaNaNa Surpise!OVERMAXSmily PlayTIMATM ToysULTIMARZapf Creation
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

 
CZYNNE
Poniedziałek - Piątek8:00 - 17:00
Sobota9:00 - 15:00

  
 

Ta witryna używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności. Polityka prywatności

Zamknij