Rodzaje hulajnóg elektrycznych

Im większy postęp technologiczny pojawiał się w zasięgu człowieka, tym więcej pojazdów pojawiało się na rynku. Hulajnoga to pewnego rodzaju środek lokomocji, który w pierwotnej wersji wymagał samodzielnego odpychania się nogą od podłoża. Mimo iż na początku pojazd ten skierowany był głównie dla najmłodszych, czasy się nieco zmieniły, a na rynku zaczęły pojawiać się coraz to nowsze modele.

Nowoczesna odsłona hulajnogi

Tradycyjna hulajnoga zbudowana jest z płaskiej platformy, która na początku i na końcu ma kółka. Do przedniego przymocowany jest uchwyt z kierownicą, dzięki czemu można pojazdem swobodnie sterować. Najczęściej hulajnogi klasyfikowane są ze względu na wiek użytkownika czy zastosowanie. Na rynku dostępne są modele dla dzieci, dla dorosłych, sportowe, terenowe, składane, freestyleowe, a także elektryczne. To właśnie te ostatnie wzbudzają ogromne zainteresowanie, które z roku na rok rośnie.

Dostępne na rynku elektryczne modele można podzielić na te dla dzieci, posiadające dwa i trzy koła, a także te dla dorosłych. Wśród nich znajdują się również modele z siodełkiem. Hulajnoga elektryczna to pojazd całoroczny, który sprawdzi się zarówno na ścieżkach rowerowych, jak i jezdniach czy chodnikach.

Czym się różnią poszczególne modele hulajnóg elektrycznych?

Decydując się na zakup elektrycznego modelu pojazdu na dwóch lub trzech kołach, to właśnie na te elementy budowy należy zwrócić szczególną uwagę. Duże koła to przede wszystkim szybsza jazda, ale też większe bezpieczeństwo, bowiem łatwiej jest pokonać przeszkodę czy nierówność terenu. Kluczowa jest także konstrukcja opon, bowiem najczęściej są to opony pneumatyczne, czyli wypełnione powietrzem.

W przypadku modeli dla dzieci, charakteryzują się one bardzo prostą obsługą oraz bezpieczeństwem, bowiem ich maksymalny zasięg, prędkość i obciążenie są nieco niższe niż w klasycznych modelach. Kupując jednak dziecku taki pojazd, należy je dodatkowo wyposażyć w kask i ochraniacze. Hulajnogi elektryczne dla dorosłych pozwalają już na większe prędkości, nawet do 30km/h. Zazwyczaj konstrukcja posiada wyższą kierownicę i bardziej masywną konstrukcję. Najczęściej są to też modele dwukołowe, z kołami o dużej średnicy. Nasi pracownicy chętnie pomogą Państwu przy wyborze tego typu pojazdu i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące marki czy modelu.

Producenci

BESTWAYCHICCOClementoniEPEEFisher PriceGoliathLEANToysLIONELOLittle TikesMarioinexMGAMotusNaNaNa Surpise!OVERMAXSmily PlayTIMATM ToysULTIMARZapf Creation
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

 
CZYNNE
Poniedziałek - Piątek8:00 - 17:00
Sobota9:00 - 15:00

  
 

Ta witryna używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności. Polityka prywatności

Zamknij